Ключовий доповідач:

Говард Дж. ШАЦ

Доктор філософії у галузі державної політики, старший економіст корпорації RAND; Професор політичного аналізу, Вища школа Pardee RAND (США)

Доктор Говард Дж. Шатц спеціалізується на міжнародній економіці та економічній та національній безпеці. Його дослідження у RAND включає економічні питання, пов’язані з повномасштабним вторгненням Росії в Україну у 2022 році; економічну конкуренцію та роль США у світовому економічному порядку; суперництво великих держав на Близькому Сході; дослідження китайської та російської економіки; китайсько-ізраїльські відносини; реформу ринку праці в Монголії; фінанси та управління Ісламською державою та її попередниками; реформу державної служби, політику розвитку, ринки праці та статистичні системи в Курдистанському регіоні Іраку; розробку урядами соціально-економічної стратегії.

З 2007 по 2008 рік обіймав посаду старшого економіста в Раді економічних радників президента США.

Говард Дж. Шатц має статті в журналах, розділи книг і звіти про політику щодо торгівлі та ринків праці, валютних курсів і економічної діяльності, географії міжнародних інвестицій, торгівлі послугами, торговельних бар'єрів і країн з низьким рівнем доходу.

До того як приєднатися до RAND, він був науковим співробітником Інституту державної політики Каліфорнії, де зосереджувався на Каліфорнії та світовій економіці. Говард Дж. Шатц був дослідницьким стипендіатом в Інституті Брукінгса та Раді керуючих Федеральної резервної системи, працював консультантом Світового банку та у консультативних проектах для країн Латинської Америки, Африки та Південної Азії. Має ступінь доктора філософії в державній політиці Гарвардського університету.

 

Напрям «Економічний розвиток в умовах багатоаспектної невизначеності»

Марк Кристофер ДЕВІС

професор, Оксфордський інститут старіння населення (Великобританія)

Професор Крістофер Марк Девіс уже 25 років працює науковим співробітником Оксфордського університету та обіймав посаду читача в галузі командування та економіки з перехідною економікою на факультеті економіки та Школі міждисциплінарних територіальних досліджень.

У жовтні 2016 року він став професорським науковим співробітником OIPA. Його початкове нове дослідження для OIPA покликане провести міжнародне порівняння мінливих можливостей когорт людей похилого віку протягом 1990-2010 років у семи країнах, які пережили великі війни та економічні кризи. з 1930 року: Китай, Німеччина, Японія, Росія, Південна Корея, Великобританія та США.

Професор Крістофер Марк Девіс отримав ступінь бакалавра. (Прикладна математика) з Гарвардського коледжу в 1969 році, служив офіцером у ВМС США в 1969-73 роках і був аспірантом економічного факультету Кембриджського університету в 1973-78 роках. Він написав докторську дисертацію на тему «Економіка охорони здоров’я в СРСР» (доктор філософії з економіки 1980 р.), в якій емпірично оцінював проблеми охорони здоров’я за допомогою кількісної моделі, що зв’язує населення, сектор охорони здоров’я та економіку в СРСР, яка базувалася на методології, розробленій доктором філософії Науковий керівник, професор Річард Стоун (Нобелівська премія 1984 р.).

Професор Крістофер Марк Девіс одним із перших у світі проаналізував проблему зростання смертності в СРСР. З 1978 по 1991 рік Крістофер був лектором Бірмінгемського університету.

 

Напрям «Тренди в освіті та нова парадигма розвитку університетів»

Володимир ПОНОМАРЕНКО

доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України, кавалер орденів «За заслуги» III, II ступенів, ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня, член-кореспондент НАПН України. (Україна)

Володимир Пономаренко досліджує проблеми стратегічного управління підприємством, імітаційного моделювання, реформування вищої економічної освіти, підготовки компетентних фахівців та застосування інформаційних технологій в освіті. У 1970-х рр. був одним із піонерів імітаційного моделювання в СРСР. Є автором 400 наукових праць, зокрема, понад 100 монографій та близько 50 навчальних посібників. За наукового керівництва Володимира Степановича розробляли стратегічні програми розвитку Харківської області до 2011, 2015 та 2020-го рр. Є керівником наукової школи «Розробка систем стратегічного управління промисловим підприємством» Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця.

Серед ключових публікацій є монографії Problèmes de formation des économistes et managers compétents en Ukraine, «Розвиток вищої освіти в Україні: аспекти менеджменту та маркетингу», Some problems of the education system in Ukraine: analytics, Conceptual and model support for the development of an innovative-active university.

 

Напрям «Домінанти соціального розвиту країн: сучасні дослідження»

Річард ГРІФІС

Виконавчий директор Інституту культури, співпраці та менеджменту Технологічного інституту Флориди (США)

Доктор Річард Ґріффіт є штатним професором програми індустріальної/організаційної психології та виконавчим директором Інституту культури, співпраці та менеджменту Технологічного інституту Флориди, партнером консорціуму Еразмус Мундус з психології роботи та організаційної психології. Доктор Гріффіт також працює менеджером портфоліо з досліджень культури. Він має понад 20 років досвіду в дослідженнях і консультаціях з управління талантами, є автором понад 150 публікацій, презентацій і розділів у книгах, а також провів фінансоване дослідження для Міністерства оборони з вивчення оцінки та розвитку міжкультурної компетентності.

Доктор Гріффіт є засновником Ph.D програма у Florida Tech, включаючи міжнародну концентрацію, першу в США. Крім того, він є редактором книг Internationalization the Organizational Psychology Curriculum, Critical Issues in Cross Cultural Management і Leading Global Teams. Він працював запрошеним редактором журналів Human Performance та Organizational Development та заступником редактора European Journal of Psychological Assessment. Він визнаний член Міжнародної асоціації прикладної психології (IAAP), Товариством промислової організаційної психології (SIOP) і старший науковий співробітник Армійського науково-дослідного інституту. Його роботи були представлені в журналах Time і The Wall Street Journal.

Наразі д-р Гріффіт проводить дослідження щодо розробки та перевірки показників міжкультурної компетентності, а також дослідження та розробки технологічного рішення для оптимізації експериментального навчання під назвою «Керована уважність».

 

Напрям «Цифрове суспільство та інформаційні технології»

Ольга СТАРКОВА

Доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри кібербезпеки та інформаційних технологій Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця (Україна)

Сучасні дослідження присвячено комп’ютерній підтримці пошуку оптимальних рішень забезпечення сталого функціонування об’єктів критичної інфраструктури. Є автором понад 180 наукових публікації. Остання опублікована монографія Methodological principles for informational and technological monitoring of the stable operation of the sewerage networks (Kharkiv: Rarities of Ukraine, 2022) є поєднанням сучасних досліджень з інформаційного моніторингу сталого функціонування об’єктів підземної інженерної інфраструктури та провідних досягнень у галузі будівельної науки.